„Târg de vechituri” la Giurgiu, la fiecare sfârşit de săptămână

La fiecare sfârşit de săptămână, giurgiuvenii vor avea parte de un adevărat talcioc, la ei în oraş, în parcarea Parcului de la Steaua Dunării. “Târgul de vechituri” se va desfăşura sâmbătă şi duminică, în locaţia menţionată mai sus, în intervalul orar 7.00- 14.00, prima ediţie având loc deja weekendul trecut.
Târgul este organizat de Primăria Municipiului Giurgiu şi se adresează tuturor giurgiuvenilor care doresc să scape de obiectele pe care nu le mai folosesc, valorificându-le într-un cadru organizat.
Participarea la acest târg este gratuită şi pot veni nu doar locuitorii din oraş, ci şi cei din judeţul nostru sau din alte judeţe, inclusiv cei de la Ruse, fără a plăti vreo taxă. Printre obiectele comercializate la prima ediţie se numără: produse electronice şi electrocasnice, unelte, haine, decoraţiuni, obiecte de artă şi chiar maşini vechi.
Ordinea şi siguranţa publică a acestui târg este asigurată de agenţii de la Poliţia Locală.

Ultima modificare: 04.11.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Topul Firmelor Giurgiuvene – Ediţia XX – jubiliară